Benefiční akce: Cesty z města

Home / Událost / Benefiční akce: Cesty z města
nahrávám mapu....

Datum a čas
29/11/2018
17:00 - 22:00

Místo konání
KD Bílá Hora

Kategorie


Zveme vás na benefiční večer s programem pro děti i dospělé. V KD Bílá Hora si uvědomujeme, že je potřeba nejen se bavit a kulturně vyžít, ale také pomáhat těm, kteří to v životě nemají tak jednoduché jako my, kteří jsme zdraví…a spoustu věcí bereme jako samozřejmost. Třeba právě cestování!

Komunitní centrum Sluneční dům a Středisko Černý Most spolupracují již 1,5 roku na společných uměleckých a dalších projektech. Cílovou skupinou aktivit jsou dospělí lidé s tělesným a kombinovaným postižením, převážně s dětskou mozkovou obrnou. Protože partnerství mezi našimi organizacemi je velmi přínosné a inspirativní, rozhodli jsme se společně vytvořit příjemný benefiční večer.

KC Sluneční dům (registrační číslo: CZ.07.3.63/0.0/0.0/16_031/0000168), je realizován jako projekt Slunečního domova, z. s., aby pomohl co nejširšímu okruhu lidí v Dolních Počernicích a okolí. Vznikem a rozvojem kulturně komunitního centra se snaží pomoci předcházet sociálnímu vyloučení handicapovaných obyvatel a posilování místní sociální soudržnosti prostřednictvím rozličných aktivit. Realizováním rozličných aktivit se snaží usilovat o propojení místních obyvatel, aktivizaci společenského dění a zvýšení povědomí o problematice lidí s postižením. Centrum se nachází v ulici Jinolická v Dolních Počernicích. Projekt je spolufinancován Evropskou unií z Evropských strukturálních a investičních fondů a Operačním programem Praha – Pól růstu ČR. KCSD se těší na každého, kdo k nim zavítá.

Středisko Černý Most je jedním ze tří středisek Diakonie Církve bratrské. Středisko zaměřuje své služby na dospělé lidi s tělesným a kombinovaným postižením, nejčastěji s dětskou mozkovou obrnou.

Svým klientům poskytujeme 3 sociální služby – chráněné bydlení, osobní asistence a centrum denních služeb. Mimo to vytvořili veřejnou sbírku Cesty z města na podporu pobytových akcí a výletů mimo Prahu. Člověk na vozíku také rád žije a cestuje, ale protože k tomu potřebuje asistenta, často musí zaplatit minimálně dvojnásobek peněz, aby cestu uhradil sobě, i asistentovi. A právě proto pořádají benefiční akci Cesty z města.

Celý výtěžek akce bude použit v souladu s cíli veřejné sbírky Cesty z města a to na podporu lidí s postižením během cestování, převážně na úhradu nákladů na pobyt a cestu asistentům. Díky této sbírce se již realizoval týdenní pobyt v Mrákotíně v roce 2017 a několik jednodenních výletů po celých Čechách.

Akci můžete podpořit i na místě zakoupením výrobků, ručně vyráběných klienty v centru denních služeb, např. přírodní mýdla, látkové tašky nebo keramiku. Fotostřípky z činnosti vám budou představeny v rámci prezentace a několika vstupů během večera. Cestování klientů podpoříte i jen tím, že se u občerstvíte – pivem, Kofolou a různými dobrůtkami.

Během večera si můžete zkusit vyrobit vlastní originální placku, ale také si koupit již vyrobenou.

Pro malé i velké připravíme opičí dráhu pro závody na vozíku.

Můžete se těšit na hudebně taneční pásmo Myš a Maš, divadlo pro děti O neposlušném Lukášovi, koncert kapely Wosa (punk-rock) a Hairy Groupies (hard rock-glam).

Skupina Wosa založena v roce 2005 je pořádně ostrá. Zahraje vám punk rockové pecky. Jejich tvorbu si můžete poslechnout na bandzone.cz zde.

Čtyřčlenná kapela Hairy Groupies zabrousí do hard rock – glam metalu a zahraje jak vlastní písně, tak ty převzaté z 80. let. Těšit se můžete na silné zpěvné melodie, anglické texty a vícehlasé sbory. Poslechnout si je můžete na bandzone.cz.

FB UDÁLOST ZDE.

Více info o KC Sluneční dům na webu.

FB KC Sluneční dům: ZDE

Více o Středisko Černý Most na webu.

FB Středisko Černý Most: ZDE

Vstupné: dobrovolné – doporučené vstupné 100 Kč.

<< zpět na přehled všech akcí